Digital Ballet!
Miejsce: Jadłodajnia Filozoficzna, Warszawa: ul. Dobra 33
Kategoria: Clubbing
Wykonawcy: Soundhog / Duże Pe / Spox / Barto
Daty wydarzenia:

Opis wydarzenia
Soundhog (North-East Wales, UK)
Ben Hayes aka Soundhog to:
a) Żywa legenda i jeden z pierwszych twórców sceny Mash-Up / Bastard Pop, a zarazem inspiracja dla wielu jej przyszłych twórców. Autor setek mash-up'ów, które sprawią, że powiesz 'wow!'?
b) Muzyk związany m.in. z eksperymentalną, elektroniczną szkocko-walijską supergrupą Tauchsieder?
c) Uznany DJ, który umiejętnie porusza się między epokami i gatunkami składając w taneczne sety kawałki, których nigdy nie spodziewaliście się usłyszeć obok siebie?
d) Radiowiec prowadzący popularne audycje dla rozgłośni takich jak BBC czy XFM?
e) Niestrudzony twórca dziesiątek błyskotliwych mixtape'ów, na których w perfekcyjny sposób łączy WSZYSTKO ze WSZYSTKIM?
f) Wszystkie z powyższych!
Spodziewajcie się niespodziewanego!
KLIK!: http://www.myspace.com/soundhog
Duże Pe (DIGITAL BALLET! / ToSieWytnie Records)
W ramach oddechu od aktywności przy mikrofonie, warszawski MC o pseudonimie Duże Pe zaczął w 2006 roku niezobowiązująco puszczać muzykę w zaprzyjaźnionych klubach. Szybko okazało się, że zgromadzona podczas jego setów publika 'prosi o więcej'. W ten sposób hobbystyczna zabawa w DJ'owanie przekształciła się w kolejny regularny element artystycznej działalności Dużego Pe, a jego sety - np. w Jadłodajni Filozoficznej czy w Obiekcie Znalezionym - sprawiają, że temperatura na parkiecie sięga zenitu. Selekcja Dużego Pe zaskoczy tych, którzy znają go jako Hip-Hop'owego MC. Początkowo opierała się ona o Bastard Pop - styl wykorzystujący umiejętne łączenie kilku piosenek w celu osiągnięcia nowej, spójnej kompozycji. Z upływem czasu coraz częściej pojawiają się w niej jednak kawałki w stylistykach takich jak Disco Punk, Electro, Baltimore Club Music czy Bassline.
KLIK!: http://www.myspace.com/duzepe oraz http://www.myspace.com/danceatdigitalballet
DJ Spox (DIGITAL BALLET! / ToSieWytnie Records)
Wielu znamienitych turntablistów, Hip-Hop'owych producentów i DJ'ów stopniowo zmieniło swój obszar zainteresowań na alternatywną, taneczną elektronikę. A-Trak, DJ Klever, Birdy Nam-Nam, Plus One, DJ Mehdi, DJ Ayres, Kid Fresh, La Funk Mob... Można wymieniać naprawdę długo. Spox doskonale wpisuje się w ten trend. Grane przez niego obecnie imprezy to 'creme de la creme' z nowoczesnej i ambitnej muzyki klubowej zaserwowane z turntablistycznym zacięciem i wprawą wypracowaną w licznych DJ'skich bojach. Esencją setów Spox'a jest Electro, Ghettotech, Baltimore Club Music, Bassline, Dubstep i wszelkie - nieraz autorskie - Mash-Up'y, Remixy i Edity.
KLIK!: http://www.myspace.com/djspox oraz http://www.myspace.com/danceatdigitalballet
Barto (DIGITAL BALLET! / ToSieWytnie Records)
Barto to 1/2 dawnego bootlegowego duetu El Barto & Liam B. Ich produkcje gościły we wszystkich legendarnych audycjach poświęconych gatunkowi na antenach: BBC Radio 1, XFM London, Cosmic Sounds London, Virgin France, Oui FM, NRJ France, Radio Bis, Trójka Polskie Radio. Ciepłe słowa o swoich produkcjach usłyszeli od takich sław jak: Kissy Sell Out (BBC Radio 1), Andy George (BBC Radio 1), Sinden, Chromeo, Eddy Temple-Morris (XFM), McSleazy (XFM Scotland), Loo & Placido (MTV/EMI), X-Press 2 etc. Dzielili imprezowy line-up m.in. z Pirate Soundsystem, Partyshank, A1 Bassline, Nick Catchdubs, Jokers Of The Scene, Bok Bok, Tittsworth. Styl to połączenie piano stabów, głębokiego basu i wokalnych hooków.
KLIK!: http://www.myspace.com/monsieurbarto oraz http://www.myspace.com/danceatdigitalballet
[materiały organizatora]



DODAJ komentarz »
Zarejestruj się, a jeśli posiadasz już konto w portalu Aktivist zaloguj się (miejscówka formularza: dolna część lewego menu).
WASZYM ZDANIEM

Brak komentarzy





Warszawa, Kamieniołomy
3 września, 22.00
wstęp: 10-15 PLN
więcej »



